• +371 67520855
 • info@revs.lv
 • Miera iela 64, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1013
 • Ziņas

  Starptautīskā olimpiāde Ebreju vēsturē

  Laika posmā no 10.līdz 14.maijamIzraēlā notika Hefciba olimpiādes fināls „Kum ve italeh ba arec” („Celies, pārstaigā zemi visā tās garumā un platumā un es Tev dāvāšu to”) starp visām Hefciba programmas skolām.
  Šī gada olimpiādē piedalījās vairāk kā simts skolēnu no 36 Hefcibas skolām. Sākumā dalībniekiem bija atlases kārtas: 1.kārta – skolā, 2.kārta Skype ar citu valstu un pilsētu pārstāvjiem. Šogad olimpiāde tika veltīta Izraēlas pilsētām. Sagatavošanās materiālos bija gan 46 Izraēlas apdzīvotu vietu vēsture, gan dažādas personības, kuras dzīvojušas šajās vietās, ar vietām saistīti vēsturiski notikumi.
  Pēc divām atlases kārtām finālā iekļuva 14 skolēni – no Or Avner skolas Nikolajevā, no Ec Haim skolas Maskavā, no Or Avner skolasRostovā, no Kijevas tehnoloģiju liceja, Rambama skolas Kišiņevā, no Hešera skolas Samārā, no Pri Ec Haim skolas Biškekā, no Bjaļika skolas Minskā, no Mišpahteina skolas Kazaņā un no Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas.
  Piecu dienu laikā skolēni un viņu skolotāji ceļoja pa Izraēlu, apmeklēja pilsētas, parkus un muzejus.
  Katras dienas beigās, skolēniem bija rakstiskais eksāmens par vietu, kurā tajā dienā viesojušies. Katram skolēnam kādā no pilsētām, ko noteica izlozes kartībā, bija jānovada ekskursija.
  Visi skolēni uzrādīja labas zināšanas un pedagogi viņus bija sagatavojuši vislabākajā līmenī. Trīs kārtu rezultātā trešo vietu ieguva skolēns no Mišpahteina skolas Kazaņā, otrajā vieta bija skolniece no Kijevas tehnoloģiju liceja un pirmajā vietā Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas skolēns – 11.klases skolēns Dāvids Gurevičs!
  Apsveicam!