• +371 67520855
 • Sdvnrevs@riga.lv
 • Miera iela 64, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1013
 • Ziņas

  Mūsu skolas jauno mākslinieku darbi J. Rozentāla jaunrades konkursā Saldus pilsētā

  2016. gada 18. marts – īpaša un ļoti gaidīta diena – izcilā mākslinieka Jaņa Rozentāla dzimšanas diena un jaunrades konkursa „Dzīve kā palete, raiba un krāsaina…”(J.Rozentāls) laureātu apbalvošanas diena. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Rozentāla dzimtas pārstāvji, tostarp mazdēls Miķelis Rozentāls. Konkursam kopumā tika iesūtīti 249 radošie darbi – zīmējumi un 89 literārie darbi no dažādiem Latvijas novadiem.
  Arī mūsu skolas jaunie mākslinieki – Vadims Piņegins, Saša Malašenoka no 5.b klases, Aleksandra Bencmane no 6. klases, Anna Fedorova, Luka Korovins, Gabriels Borjagins – 7. klase, Sergejs Toporkovs un Viktorija Jancišina, Elizabete Klāra Viļumane atraisīja savu fantāziju, lai uzgleznotu “dzīvi kā paleti – raibu un krāsainu”. 8. klases skolnieces Elizabetes Klāras Viļumanes zīmējums “Colour of your life / Tavas dzīves krāsas” konkursā tika apbalvots ar Goda rakstu. Visi darbu autori un skolotāji tika apbalvoti ar Pateicības rakstiem par dalību konkursā. Vērtēšanas komisijas pārstāvji atzīnīgi izteicās par mūsu skolas audzēkņu interesanto un radošo pieeju, risinot konkursa tēmu.
  Apbalvošanas pasākumam noslēdzoties, konkursa laureātiem un skolotājiem bija iespēja doties ekskursijā uz J. Rozentāla dzimtajām mājām “Bebriem”, kur laipni sagaidīja, ar sklandu raušiem cienāja un par J. Rozentāla dzīvi un radošo darbību stāstīja Rozentālu dzimtas pārstāvji. Ekskursijas laikā Saldus pilsētā bija iespēja apmeklēt Saldus mākslas un mūzikas skolu, kas pārsteidza ar telpu plašumu un moderno noformējumu, dizaina un akustikas risinājumiem, lai skolas audzēkņiem būtu radošas un interesantas mākslas un mūzikas nodarbības.
  No 14. marta līdz aprīļa vidum visi konkursā iesūtītie darbi būs skatāmi izstādē Druvas vidusskolā, tad darbi tiks izstādīti Saldus Mākslas un mūzikas skolu ēkā. No maija beigām līdz septembrim izstāde būs skatāma J.Rozentāla dzimtajās mājās „Bebri”.
  Paldies par mīļo uzņemšanu Druvas vidusskolā un ekskursiju Saldus pilsētā konkursa koordinatorei Ilgai Ķuzei!